У департаменті екології та природних ресурсів обласної держадміністрації заборонили кременчуцьким інвесторам будувати міні-гідроелектростанцію у селі Нирків Заліщицького району.
Земельна ділянка розташована на території регіонального ландшафтного парку «Дністровський каньйон», до того ж у 200 метрах вище по течії р. Джурин від гідрологічної пам’ятки природного місцевого значення «Червоноградський водоспад».
Червоноградська ГЕС у селі Нирків Заліщицького району запрацювала у 1957 році. Тепер гідроелектростанція повністю зруйнована, а її водосховище замулене.
Однак у кременчуцькому ТОВ «АВМ АМПЕР» вирішили, що на відновлення цієї ГЕС не потрібно великих затрат і звернулися у Тернопільську обласну держадміністрацію за дозволом на розробку проекту землеустрою щодо відведення ділянки під будівництво міні-гідроелектростанції.
У департаменті екології та природних ресурсів обласної держадміністрації пояснили, робота міні-ГЕС на річці Джурин призведе до порушення режиму охорони та збереження гідрологічної пам’ятки природи, деградації і зміни її первісного стану.
Окрім того на водоспаді прихід води залежить від кліматичних умов та водності річки Джурин, використання цієї води у господарських потребах. В умовах зміни клімату та глобального потепління, особливо у період маловоддя, робота ГЕС може призвести до втрати унікальної пам’ятки природи України. Тому будівництво, навіть міні-гідроелектростанції, в ОДА заборонили.
Світлана КРИЧКІВСЬКА