На Тернопільщині дозволили будівництво нової ГЕС

Хоч стара міні-гідроелектростанція продана і для функціонування її потрібно відбудувати з нуля, Вертелківською ГЕС, спорудженою у 1954 році у Зборівському районі, зацікавився інвестор і готовий вкладати необхідні кошти для роботи станції.

ГЕС-3А витрачати гроші у Вертелці доведеться ще й на відновлення подачі води на станцію. Тоді як руслове водосховище уже переробили на два, заплавного типу. Ця гідроелектростанція сьогодні не працює, але розташована на березі річки Серет.

222

«Скільки інвесторам потрібно вкласти у відновлення роботи ГЕС у Вертелці поки що невідомо. Спочатку потрібно виготовити документи на землеустрій, проектно-кошторисну документацію під будівництво міні-гідроелектростанції. Ми отримали відповідь з департаменту екології та водних біоресурсів, що вони розглянули звернення ТОВ «АВМ АМПЕР» і не заперечують  у наданні дозволу на розроблення документації», – розповів заступник директора департаменту розвитку інфраструктури, транспорту та туризму обласної держадміністрації Микола Михальський.

Кременчуцьке ТОВ «АВМ АМПЕР» є українським виробником електротехнічного обладнання для мереж 0,4 – 220 кВ, виконує його монтаж, накладку. Окрім цього підприємство приймає замовлення на будівництво об’єктів енергогосподарства і допомагає ввести їх в експлуатацію.

Нагадаю, кременчужани зацікавилися відновленням й іншої міні-ГЕС на Тернопіллі – Червоноградської, розташованої на річці Джурин, у селі Нирків Заліщицького району. Оскільки це територія регіонального ландшафтного парку «Дністровський каньйон», неподалік гідрологічної пам’ятки природного місцевого значення «Червоноградський водоспад», відновлення роботи ГЕС заборонили в обласному департаменті екології та природних ресурсів.

Окрім двох згаданих міні-гідроелектростанцій, не діючими в області залишаються ще дві – Задарівська ГЕС у Монастириському і Плотицька у Козівському районах. А працюють 13 міні-станцій: Завалівська, Пятничанська, Більче-Золотецька, Кудринська, Ніврянська  ГЕС у Борщівському районі, Коропецька у Монастириському, Касперівська ГЕС у Заліщицькому районі, Скородинська у Чортківському, Янівська, Семенівська у Теребовлянському районі, Осівська у Бучацькому районі і Бучацька ГЕС у місті Бучач, а також Дичківська ГЕС у Тернопільському районі.

Загальна потужність міні-гідроелектростанцій, які діють на Тернопіллі – 10,1 МВт. У 2015 році електричної енергії вони виробили 44,5 млн. кВт на годину, а це кілька відсотків від обсягів споживання електроенергії в області.

Світлана КРИЧКІВСЬКА

Автор: galas

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *