Читайте новини Галас на GoogleNews - Нажміть підписатися

Читайте новини Галас у Телеграм каналі - Відкрити

Фільм “Капелани” уже доступний для перегляду в мережі Інтернет (ВІДЕО)

Стрічка «Капелани» – спроба побачити війну в Україні очима священиків. Це чотири історії про тих, хто бореться за людські душі на передовій. У кожного з цих героїв свій шлях на схід.

kapelany_filmРобота над фільмом тривала понад рік, повідомляє департамент інформації УГКЦ.

Географія зйомок – від Закарпаття до Донбасу, а також Польща, Німеччина та Франція.

«Слово «капелан» не самодостатнє. Бо капелан є завжди капеланом когось. Так, в’язничні капелани душпастирюють для в’язнів, медичні – для медиків і хворих, а військові капелани – це священики, які живуть для війська», – таку думку висловив Глава і Отець УГКЦ Блаженніший Святослав 21 вересня після прем’єрного показу документального фільму «Капелани» в кінотеатрі «Україна» в Києві.

На переконання Глави УГКЦ, фільм «Капелани», рівно ж як і служіння капеланів, є образом Церкви та її місця в суспільстві. «Ми, всі разом, є частиною єдиного великого мужнього народу. І цей фільм є кінострічкою про український народ, який з любов’ю в серці обстоює свою гідність, свободу та незалежність своєї країни і таким чином будує своє майбутнє», – сказав Блаженніший Святослав.

Лейтмотивом стрічки є паломницька подорож капеланів та військовослужбовців до французького міста Люрду. Щороку тут відбувається наймасштабніше військове паломництво. Тисячі солдатів з часів Другої Світової війни збираються аби разом молитися за загиблих побратимів та перепросити один одного за усі військові конфлікти. Цьогоріч в українській делегації молоді хлопці, які пройшли війну на Донбасі. Разом з солдатами їдуть капелани, які теж були на «передку». У Люрді серед розмаїття культур, мов та військових одностроїв народжується розуміння – у війні апріорі не може бути переможців.

Фільм створено при співпраці «Screen Media Ukraine» та «Живе Produktion». Режисер – Валентин Дігтяренко.

Ресторан “Європа плюс”, що в центрі Тернополя, припиняє свою діяльність

На Тернопільщині демобілізований учасник АТО став фермером