Читайте новини Галас на GoogleNews - Нажміть підписатися

Читайте новини Галас у Телеграм каналі - Відкрити

Тернопільські школярі масово підсіли на новий і небезпечний наркотик

Поліцейські Тернопілля б’ють на сполох: в області, як і загалом по Україні, почастішали випадки вживання підлітками жувальної суміші насвай.

nasvayВ гонитві за новими відчуттями, діти ризикують скалічити власне життя, застерігають у відділі комунікацій головного управління Національної поліції у Тернопільській області.

Продавці жувальної суміші, яку називають в народі насвай, за помірну ціну обіцяють дітям кайф без жодних шкідливих наслідків.

Але правди про склад «диво-речовини» й про її вплив на здоров’я та психіку дилери потенційним клієнтам не розказують.

Аби вберегти школярів від загрози, правоохоронці Тернопілля розпочинають в області профілактичну кампанію, мета якої донести до молодих людей істину про насвай. До цієї справи закликають долучитися також батьків і освітян.

Насвай – жувальна суміш з легким психотропним ефектом, до складу якої входять тютюн, вапно, курячий послід, олія, синтетичний клей і ще ціла низка небезпечних речовин, залежно від «виробника». Речовина з таким складом не може принести користі організму, а от нашкодити – легко.

Неприємний запах з рота, псування зубів, головний біль, отруєння, виразки, пухирі на губах, зміни психіки, залежність – неповний перелік «бонусів» після вживання цієї суміші. Більш тривале вживання речовини може викликати ще серйозніші проблеми аж до онкологічних захворювань.

Боротися з цими наслідками доведеться довго, а от кайф від вживання насваю, який виявляється в легкій розслабленості та потемнінні в очах, триває лише 5-6 хвилин.

Визначити людину, яка навіть в даний час вживає насвай за візуальними ознаками практично не можливо. Ця речовина не потребує ні підшкірного чи внутрішньовенного введення, ні ковтання, достатньо невелику кількість суміші покласти під язик. Такі специфічні особливості насваю утруднюють виявлення підлітків, які його вживають.

Крім того батьки, вчителі часто навіть не знають як він виглядає. Тож правоохоронці закликають дорослих взяти до уваги цю інформацію й донести її до своїх дітей.

Де на Тернопільщині виборці ще пам’ятають про Народний рух України

В аваріях на Тернопільщині збили пішохода і електричну опору