Читайте новини Галас на GoogleNews - Нажміть підписатися

Читайте новини Галас у Телеграм каналі - Відкрити

СБУ закликає тернополян бути обачними і звертати увагу на підозрілі предмети

Після терактів у Франції, на виконання доручення Президента України, всі правоохоронні структури переведені на посилений режим роботи.

policiya1Управління СБУ в Тернопільській області разом з іншими правоохоронними органами в межах своїх повноважень вживає заходів щодо убезпечення важливих об’єктів життєзабезпечення краю та місць масового перебування людей.

Зауважимо, що безпека громадян залежать не лише від правоохоронців, а й від пильності, обережності та відповідальності пересічних громадян.

УСБУ в Тернопільській області закликає краян невідкладно звертатися до правоохоронних органів у випадку потрапляння у їх поле зору підозрілих предметів та осіб.

Працівники СБУ просять звертати увагу на місця, де може знаходитися вибухівка, як правило, це: автомобілі, підсобні приміщення адміністративних і житлових будинків, складських приміщень, урни для сміття, інженерні комунікації в місцях масового перебування людей, громадський транспорт, об’єкти підвищеної небезпеки тощо. В окремих випадках вибуховий пристрій може бути замаскований.

На загрозу вибуху можуть вказувати:

* натягнутий дріт чи шнур;

* нічийний пакунок, портфель, чемодан, мішок, ящик чи інший предмет у місцях масового перебування людей (зупинка громадського транспорту, автобус, поблизу входу в будівлю тощо);

* наявність очевидних деталей, які приводять в дію вибухові пристрої (елементи живлення, тумблери, кнопки, таймери, дроти тощо), звук роботи годинникового механізму, специфічний запах;

* свіжа засипана яма на узбіччі дороги, особливо поблизу трас зі значним рухом транспорту;

* підозріла поява щойно поштукатурених чи свіжопофарбованих місць на стінах;

* посилка чи бандероль, що надійшли поштою від невідомої особи, чи з незрозумілою зворотною адресою.

У випадку виявлення предмета, якому притаманні ознаки вибухового пристрою, громадянам необхідно дотримуватися наступних рекомендацій:

* не наближайтеся, не торкайтеся, не розкривайте, не переміщуйте знахідку, не заливайте її рідиною та не засипайте піском;

* не дозволяйте підходити іншим людям;

* негайно повідомте правоохоронні органи!

* не користуйтесь мобільним телефоном безпосередньо біля виявленого предмета – він може здетонувати!

* запам’ятайте час, коли ви знайшли підозрілий предмет.

* обов’язково дочекайся прибуття працівників правоохоронних органів: ви – важливий свідок.

Якщо Вам стало відомо про прибуття та перебування у регіоні підозрілих осіб, факти та наміри здійснення сепаратистської, терористичної, диверсійної чи розвідувально-підривної діяльності просимо цілодобово повідомляти УСБУ на телефон довіри – (0352) 52-90-00, або на гарячу телефонну лінію Управління – (067) 352-31-00.

Кожне таке звернення ретельно перевірятиметься та оперативно вживатимуться відповідні заходи реагування, повідомили у секторі взаємодії із громадськістю управління СБУ у Тернопільській області.

Завтра у Тернополі стартує турнір з вільної боротьби пам’яті Богдана Сцібайла

У Бережанах поліція затримала любителя чужого золота