Читайте новини Галас на GoogleNews - Нажміть підписатися

Читайте новини Галас у Телеграм каналі - Відкрити

На Тернопільщині сесію проводили вдома у війта, бо той – під домашнім арештом

У селі Мшанець – нестандартна ситуація. На цьогорічних виборах перемогу здобув багаторічний очільник сільради. Наприкінці літа його спіймали на хабарі. На момент передвиборчої кампанії і власне виборів той був під домашнім арештом.

МшанецьСеляни обурюються і не розуміють, як за таких обставин людина взагалі могла іти на вибори, а правоохоронці та юристи  пояснюють, мовляв, голова наразі лише підозрюваний. Тож ніщо не заважало йому боротись за пост війта знову.

Нагадаємо, 27 серпня оперативники Департаменту ПЗСЕ МВС України спільно з Головним слідчим управлінням МВС України затримали голову сільради у момент одержання частини неправомірної вигоди в розмірі 207 тисяч гривень.

Про це повідомляли на сайті Міністерства внутрішніх справ України. Як повідомили згодом місцеві сайти, йдеться про голову Мшанецької сільради Андрія Дядя. Про це говорять і місцеві.

Наразі триває слідство. Справу розслідують, як нам пояснили правоохоронці, у Києві. Тож жодних коментарів дати у Тернополі не можуть. Однак поки у справі розбирається столиця, люди оббивають пороги правоохоронців та прокуратури на Тернопільщині. Адже переконані, що і вибори пройшли не без порушень.

– Вони приватизували і порозбирали все, що можна, – каже жителька Наталія Гримак. – То на дружину, то на дитину. То ще на когось із родини. Вже взяли голову на хабарі, а він далі виграє на виборах. Тільки от питання: як він міг зареєструватись на вибори, якщо був під домашнім арештом? І чому його взагалі не відсторонили? Ми його неодноразово бачили і в сільраді, і за межами села, коли той нібито був під домашнім арештом. У міліції нам нічого з цього приводу не могли сказати, мовляв, справу розслідують у Києві.

Відтак селяни підозрюють, що голова всілякими способами намагається втриматись при владі. І йому у цьому допомагають. Бо якщо сільраду очолить інша людина, то голові і поплічникам не відмитись, вважають вони.

– Перша сесія, що відбулась нещодавно, перетворилась на цирк, – каже пані Наталія. – Сесію відкрила голова ТВК, депутати склали присягу, а на завершення вона заявила: оскільки голова з поважних причин не може бути присутнім на сесії, то вона залишається відкритою. Люди зумисне поцікавились у голови ТВК, які ж такі серйозні причини. І один із старих депутатів відповів: «Та він під домашнім арештом». А далі подав пропозицію – проводити сесію там, де сидить Дядьо, тобто у нього вдома. Цирк, та й годі! Це якщо його в Чортківський ізолятор посадять, то ми будемо туди з нашими документами на підпис їздити?

Відтак селяни звернулись у Головне управління Національної поліції в області та у прокуратуру. Люди просять перевірити діяльність і голови ТВК, зробити аудит про рух майна на території сільради і діяльність районної міліції.

– Якщо людина іде на вибори як самовисуванець, то усі документи має принести власноруч, – каже жителька Мшанця Наталія Буяр. – А він же сидів під домашнім арештом. Куди дивилась міліція, коли він покидав місце свого арешту? Також самовисуванець повинен при подачі документів на реєстрацію пред’явити паспорт, а документа у нього не було. Бо здав разом із зброєю після затримання. То як його зареєстрували? Але зважаючи на те, що голова ТВК працює на молокозаводі Дядя, відповіді напрошуються самі.

Про необхідність пред’явлення паспорта, каже пані Наталія, йдеться у статті  40 «Закону про місцеві вибори». З таким доводом жінки погоджуються і юристи. Чи знайде в таких обставинах порушення поліція – покаже час. Поки що тут справи не коментують, вкотре апелюючи до того, що справою голови займаються слідчі у Києві.

– Ми не можемо погодитись із такими результатами, – кажуть жителі. – Якщо треба, ми і трасу перекриватимемо. Так не може бути, щоб людина  робила, що хотіла, керувала, як хотіла – і залишалась безкарною.
Поспілкуватись із головою, до слова, нам не вдалось. На наші дзвінки він не відповідає.

Світлана ГРИВАС, “20 хвилин”

У Чорткові візовий аферист кинув людей на тисячі доларів

Чоловік, який взяв у заручники чотирьох дітей, потрапив у реанімацію