Цього року на Тернопільщині втопилися 35 людей

За 10 місяців цього року на водоймах області загинуло понад три десятки людей. Про це повідомляє прес-служба Тернопільської ОДА.

утоплення1Про стан виконання заходів з попередження загибелі людей на воді доповів начальник відділу організації заходів цивільного захисту Управління ДСНС України в області Ігор Греса під час  чергового засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Згідно оперативної інформації станом на 3 листопада 2015 року на території області на водних об’єктах загинуло 35 осіб, з них 2 дітей (за аналогічний період 2014 року загинуло 52 особи, з них 4 дітей).

Основними причинами загибелі людей на водних об’єктах є: недотримання громадянами правил поведінки на воді, купання у нетверезому стані, необережність при ловлі риби, невпорядкованість пляжів, місць для відпочинку та купання тощо.

З метою запобігання загибелі, травмування та належної організації відпочинку людей на водних об’єктах області Управлінням направлено листи районним радам, райдержадміністраціям та Тернопільському міськвиконкому щодо вжиття заходів з визначення місць відпочинку на воді та приведення їх у відповідність вимогам Правил охорони життя людей на водних об’єктах.

Крім того, фахівцями  Управління та підпорядкованих підрозділів регулярно проводились рейди по водних об’єктах області, під час яких до відпочивальників доводилися правила поведінки на воді та інформація про заборону купання у невизначених для цього місцях. Дані питання постійно висвітлювалися в засобах масової інформації. Проте, незважаючи на зусилля та заходи, які проводяться Управлінням, кількість загиблих на водних об’єктах області суттєво не зменшується.

Ситуація, яка склалася в області, викликає велике занепокоєння, адже свідомо не визначаються відповідними рішеннями органів виконавчої влади місця традиційного відпочинку людей на водних об’єктах. На даний час в області визначено єдине місце масового відпочинку на воді – дальній пляж Тернопільського міського ставу.

“Підсумовуючи дану інформацію Управління хоче наголосити органам виконавчої влади та органам місцевого самоврядування таких районів як Бережанський, Борщівський, Гусятинський, Заліщицький, Лановецький, Чортківський, на території яких розміщуються рятувально-водолазні станції, що вони можуть слугувати рятувальними постами, які будуть забезпечувати постійне зорове спостереження і своєчасне виявлення людей, що можуть зазнати лиха та надати їм відповідну допомогу, при визначені даних водних об’єктів місцями масового відпочинку людей на воді”, – наголосив Ігор Греса.

 

Автор: galasЗалишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *