Тернополяни скаржаться на величезні побори у школах

Батько скаржиться, що у школі №18 на ремонт кабінетів батькам дітей початкових класів потрібно здавати по 500-600 гривень.

школа-18На сайті Тернопільської міської ради у рубриці “Питання-відповіді” розміщена чергова скарга батьків школярів на непомірні побори у навчальному закладі.

Тернополянин під ніком Тарас Бульба розмістив допис наступного змісту:

“Шановний мер, прошу Вас створити комісію та перевірити директора школи № 18 та вчителів початкових класів з 1 по 4 на правомірність збору коштів з батьків. Мене як батька учнів обурюють такі дії даних освітян. Директор школи провів збори вчителів, на яких дав вказівки вчителям початкових класів зібрати кошти на так званий поточний ремонт класів.

Даний ремонт в різних класах буде здійснено по-різному, в одних кабінетах буде проведена заміна парт та крісел, в інших купівля шаф, заміна вікон та занавісок, ремонт підлоги, встановлення натяжних стель, купівля стендів, телевізора, чого бажає класний керівник те йому і купити в кабінет.

В середньому з однієї дитини потрібно здати 500 – 600 грн., а якщо в сім’ї двоє дітей чи більше навчається, то батькам приходиться всю або більшу частину зарплати віддати на школу. Я все розумію в який час ми живемо, але батькам заробітну плату ніхто не піднімає, вона в нас не зростає з такою швидкістю, як «запити» даних освітян.

Та й чому батьки повинні це все і зразу робити, ось ці блага якось впливають на якість навчального процессу? Зауважте, що в цих кабінетах діти навчаються лише чотири роки. А що далі, знову починати спочатку, коли це все припиниться, чому в інших школах такого немає, невже всюди все ідеально, а в школі № 18 вчителям бракує ремонтів? Ми ж здаємо в кінці навчального року на ремонт кабінету, то чому ці побори стали щомісячними?”

Автор допису просить мера надоумити керівництво та педагогічний колектив школи, “Інакше я буду змушений звернутись в прокуратуру та міністерство освіти для надання оцінки в правомірності дій педагогів”. – обіцяє батько школяра.

Цікаво, що у міській раді уже відповіли на це звернення.

“Викладена інформація є неправдивою. Щомісячні збори коштів з батьків у сумі 500-600 грн. не здійснюються. Використання батьківських коштів на здійснення поточних ремонтів класних кімнат у кінці навчального року відбувається лише за ініціативи батьків”. – йдеться у відповіді.

Отож, відповідь класична і вона зовсім не відрізняється від тих відповідей, які уже звучали в Тернополі не один раз, коли піднялося питання корупції та непомірних поборів у школах міста.

На всі звинувачення у зборах коштів, влада міста відповідає, що вони добровільні. Однак, у цих зборах є один нюанс – не всі батьки готові відкрито виступати проти зборів коштів, оскільки бояться, що потім це відіб’ється на відношенні освітян до їхніх дітей.

Автор: galasЗалишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *