На Тернопіллі новообраних депутатів кличуть у військкомат

Триває осінній призов на строкову службу в армію. Направлення юнаків у навчальні центри військових частин проходитимуть ще цього і наступного тижня.

катинський1– Призову підлягає трохи більше 300 осіб, планове завдання ми вже виконали на 60%, – розповів полковник Володимир Катинський, військовий комісар ТОВК. – Залишаються відправки до Нацгвардії і Державної служби спеціального транспорту. Не всі райони якісно виконують план призову. Найгірший стан справ у Бучацькому, Монастирському, Лановецькому, Зборівському районах, Бережанах і Тернополі.

Мені незрозуміло чому люди саботують підготовку до захисту держави. Ми неодноразово наголошували, що військовослужбовці строкової служби їдуть у навчальні підрозділи військових частин, в основному у Західному регіоні.

Наші хлопці в зону АТО не потрапляють, це визначено і Указом Президента і військовою доктриною України. Юнаки отримують компенсацію, за те що підлягають призову – дві мінімальні зарплати – це 2752 гривні, і після звільнення – одну мінімальну зарплату.

Молоді люди, які є спеціалістами тепер так само, як і магістри, служать один рік, а не півтора. Відповідні зміни до закону «Про військовий обов’язок і військову службу» внесли у жовтні цього року.

Володимир Катинський також закликав новообраних голів райдержадміністрацій, сільрад і депутатів проходити медичні комісії при військкоматах і записуватися у загони територіальної оборони. Триває в області і уточнення особистих даних військовозобов’язаних.

– Комісаріати продовжують проводити звірки із сільрадами, керівниками підприємств та установ щодо мобілізаційного ресурсу, – зазначив головний військовий комісар. – Роблять це на випадок чергової хвилі мобілізації. Не дивуйтесь, що вас викликають, приходьте у комісаріати, представляйте документи про зміни у складі сім’ї, про стан здоров’я, і ми визначимо стан придатності до перебування у війську.

Ольга Трач, “За Збручем”

Автор: galas

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *