На Тернопільщині виборчі комісії сидять без грошей через чиновників з ОДА

Станом на 17 вересня 2015 року територіальні виборчі комісії Тернопільської області, ще не отримали коштів, призначених для підготовки та проведення чергових виборів депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів.

шумада2Про це повідомляє Громадська мережа “ОПОРА”.

Згідно з Постановою Центральної виборчої комісії № 238 від 9 вересня 2015 року про розподіл субвенцій з Державного бюджету місцевим бюджетам на підготовку та проведення виборів депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів на Тернопільську область виділено 42 млн. 78 тис 800 грн.

Заступник голови Тернопільської обласної державної адміністрації Віктор Шумада у коментарі пояснив, що перші субвенції у сумі 6,2 млн. грн. надійшли на рахунок облдержадміністрації, але для того, щоб розподілити ці кошти між двадцятьма двома територіальними виборчими комісіями, які створені в області, потрібен час.

Також він зазначив, що департамент фінансів облдержадміністрації працює над підрахунками кошторисів виборчих дільниць і, можливо, у п’ятницю, 18 вересня, кошти надійдуть на рахунки районних та міських ТВК, пише “ЗЗ”.

Цей факт підтверджують і у Тернопільській міській раді. Зокрема, як повідомив начальник відділу ведення Державного реєстру виборців Пулька Віктор Володимирович, ці кошти станом на 17 вересня ще не надійшли на казначейські рахунки Тернопільської міської ради, яка в свою чергу не може розподілити та перерахувати їх на рахунок Тернопільської міської виборчої комісії.

Зазначимо, що відповідно до п.1 ст.68 Закону України «Про місцеві вибори» «бюджетні витрати на підготовку і проведення місцевих виборів здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету України, передбачених на здійснення Центральною виборчою комісією керівництва та управління у сфері проведення виборів та референдумів, коштів відповідного місцевого бюджету, отриманих як цільова субвенція з Державного бюджету України, коштів відповідних місцевих бюджетів».

Така ситуація щодо фінансування виборчих комісій може ускладнити виконання функцій та повноважень відповідних територіальних виборчих комісій.

Автор: galasЗалишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *