Першопричина таких злочинів – довіра населення до невідомих осіб. В численних застереженнях поліцейські інформують краян не вірити людям, які по телефону, представляючись працівниками банку, хочуть провести будь-які фінансові операції. 

24 800 тисячі гривень допомогла перерахувати аферисту мешканка Бережан. Афера стара: дзвінок від служби безпеки банку зі словами, що рахунок заблоковано.

Зловмисник запевняє що слід міняти захисні дані, а натомість сам вивідує всю необхідну інформацію про переказ коштів на інший рахунок, чи просто знімає готівку у банкоматі.

Ще по сім тисяч заробили мобільні злодії у Шумську та на Гусятинщині. Дивує, що двоє з потерпілих віком до тридцяти років. Саме ця категорія активно користується інтернетом та соц-мережами, у яких активно висвітлюються подібні злочини та застереження, як їх уникнути.

Правоохоронці просять мешканців краю, які читають такі застереження, якомога більше розповідати про банківських шахраїв родичам, друзям та знайомим. Попередьте, що працівники банку НІКОЛИ не телефонують до своїх клієнтів, аби в телефонному режимі міняти паролі, розблокувати картки чи переводити гроші, які не можуть поступити на рахунок. Це – справа рук шахраїв. Запишіть телефон вашого відділення банку та перш ніж почати надавати дані вашої банківської картки невідомим, зателефонуйте справжнім працівникам фінустанови! Перевіряйте усю інформацію!