У Тернополі пікетували медичний центр, який належав родині працівника спецслужб

Медичний центр “Віасан” пікетували сьогодні активісти ряду громадських організацій.

viasan123 листопада в Тернополі біля медичного центру «Віасан» відбулася мирна акція, на якій активісти вимагали від керівництва закладу відзвітувати, яким саме учасникам АТО, клініка надавала психологічну реабілітацію.

На акції були присутні кілька громадських організацій – «Вільні люди», «Правий сектор», ВО «Автомайдан. Тернопільський осередок» і Молодіжний націоналістичний конгрес.

За їхніми словами, структура  до якої мала відношення дружина одного з “чинів” спецслужби   отримала державні гроші – 250 тисяч гривень, які мали бути використані для психологічної реабілітації бійців.

– Ще торік наша організація почала займатися моніторингом державних закупівель, пов’язаних з психологічною реабілітацією воїнів АТО, – розповідає керівник ГО «Вільні люди» Іван Ковалик. – У липні 2015 року на сайті, де містяться офіційні тендерні закупівлі з’явилася інформація, що медичний центр «Віасан» виграв тендер на проведення психологічної реабілітації для учасників АТО на суму 250 тисяч гривень. Ми проаналізували наявну інформацію і побачили, що цей центр уклав угоду на оздоровлення 18 грудня 2015 року, а вже через десять днів подав акти виконаних робіт. Там було вказано, що допомогу отримали сто учасників АТО й відповідно кошти були направлені з державного бюджету на рахунки цієї фірми.

viasan2Після того, коли активісти почали подавати запити на інформацію й коли її отримали, звернулися до правоохоронних органів для того, щоб у рамках розслідування все-таки знайти тих людей, які нібито проходили психологічну реабілітацію.

– Ми спілкувалися з державними структурами, які надають психологічну допомогу бійцям, але вони нікого не направляли на реабілітацію до медичного центру «Віасан», – каже активіст. – Більше того, ми маємо базу, у якій є більша половина учасників АТО Тернопільщини, крім працівників СБУ, поліції, та служби надзвичайних ситуацій і всі, кого ми не опитували, казали, що вперше про це чують.

У ГУНП у Тернопільській області відмовилися зареєструвати заяву активістів, відтак, вони звернулися до прокуратури, де у жовтні цього року все-таки за даним фактом порушили кримінальне провадження.

viasan3– Спілкувалися ми й з представниками «Віасану», попросили їх надати органу досудового розслідування список учасників АТО, які проходили психологічну реабілітацію, – каже Іван Ковалик. – Список вони надали, але по-перше, там не було вказано місця проживання бійців і їх контактних телефонів, а по-друге, прізвища написані таким почерком, що працівник науково-дослідного центру обласної поліції не може встановити жодну із вказаних осіб. Якби прокуратура встановила, що учасники АТО й справді проходили там психологічну реабілітацію, у нас претензій не було б.

Натомість на початку листопада цього року у медичного центру з’явилися іноземні власники.  А згодом утворилося нове підприємство «Віасан Груп».

– У цьому ми вбачаємо юридичну махінацію, щоб орган досудового розслідування не зміг вести слідчі дії, зокрема, не можуть бути проведенні ні обшуки, ні виїмки документів, тому що це вже інша юридична особа, – пояснює Іван Ковалик. – А в результаті досудового розслідування, коли будуть нараховані збитки, з фірми «Віасан» стягнути їх буде неможливо, тому ми вимагатимемо, щоб збитки безпосередньо стягувалися з Надії Малярик, якщо її махінації будуть доведені в досудовому порядку.

Після мирної акції активісти пішли до прокуратури, щоб поцікавитися розслідуванням і нагадали, що їхня основна вимога  – надати слідству прізвища й особисті дані всіх бійців, які отримали психологічну допомогу. Це дозволить усе з’ясувати й поставити всі крапки над «і».

Галина ТИХА

12345 (Оцініть статтю)
Loading...

Автор: galas

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *